Vdes në moshën 77 vjeçare këngëtarja Betty Davis

10 Shkurt, 2022 - 12:50 pm

Betty Davis, këngëtarja dhe muzikantja pioniere amerikane, ka vdekur në moshën 77-vjeçare, shkruan BBC, transmeton KultPlus.

Davis hapi një gjurmë me markën e saj që ndikuan edhe tek yjet, duke përfshirë Prince dhe Madonna.

Lajmi për vdekjen e saj u konfirmua në faqen e saj nga shoqja e saj Constance Portis.

Dejvis i janë bërë homazhe nga yjet, duke përfshirë rockerin amerikan Lenny Kravitz dhe Princin, që shkruan për ndikimin e saj tek ai. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme