14-vjeçari nga Kosova mahnitë jurinë suedeze me zërin e tij (VIDEO)

17 Janar, 2021 - 12:57 pm

Rejhan Sjunger, 14-vjeçari me prejardhje nga Kosova, ka marrë pjesë në garën artistike për fëmijë në Suedi, ku ka shkëlqyer në këndim.

I riu shqiptar ka mahnitur jurinë suedeze me zërin e tij gjatë performacës në skenë. Ai pritet të ketë një të ardhme të ndritur në fushën e këngës.

Teksa tregon për jetën e tij, Rejhan thekson se muzikën e ka pasion dhe pse nuk ka studiuar në një shkollë muzike. Dëshira e tij më madhe është të arrijë në finale.

Rejhan, ndihet krenar për vendlindjen e babit të tij Kosovën dhe do t’i tregojë botës se Kosova është një shtet i ri dhe i vogël por ka shumë talente ndërkombëtare. / KultPlus.com

https://www.youtube.com/watch?v=0EPc8bosJRE&feature=emb_title&ab_channel=RefinnejCire7

Të fundit

Të ngjajshme