Albumi i Dua Lipës renditet i dyti në nivel global

11 Janar, 2021 - 5:46 pm

Një album jo pak dëgjuar dhe vlerësuar përgjatë vitit 2020 ishte “Future Nostalgia” nga Dua Lipa, shkruan KultPlus.

Sukseset e këtij albumi po vazhdojnë edhe tash në 2021, teksa Lipa ndau me artdashësit e saj lajmin e mirë.

Albumi i saj i fundit, “Future Nostalgia” ka zënë vendin e dytë nga top albumet të dëgjuara në mbarë botën në platformën muzikore Spotify.

Këngët e “Future Nostalgia” arritën të marrin shumë çmime, teksa albumi doli gjatë karantinimit nga pandemia në mars. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme