Ariana Grande kryeson me shtatë nominime në MTV EMA

3 Tetor, 2019 - 8:58 am

Ariana Grande kryeson në ceremoninë e ardhshme të ndarjes së çmimeve në MTV European Music Awards me shtatë nominime, ndërsa Billie Eilish është menjëherë pas saj me gjashtë.

Këngëtarja 26-vjeçare garon për çmimin prestigjioz Best Artist, por do të ketë konkurrencë të fortë nga Taylor Swift, Shawn Mendes, J Balvin dhe Miley Cyrus, shkruan KOHA Ditore. Ajo gjithashtu do të garojë për çmimin Best Video për Thank U, Bext, Best Song për 7 Rings, Best Pop, Best Live, Best Act (Home Region) dhe Biggest Fans.

Dhe derisa Billie është një emër relativisht i ri në industrinë e muzikës, ajo gjithashtu është e sigurt se do të shijojë sukses në ceremoni, e cila do të zhvillohet më 3 nëntor (19) në Sevillë, Spanjë.

Përveç se garon për Best Song për hitin e saj Bad Guy, Billie do të garojë në kategorinë Best New Artist kundër Lil Nas X, Lizzo, Ava Max, Lewis Capaldi dhe Mabel.

Si ylli i hitit Old Town Road, Nas, ashtu edhe Shawn gjithashtu garojnë për gjashtë çmime, ndërkohë që ky i fundit është nominuar së bashku me bashkëpunëtoren dhe të dashurën e tij Camila Cabello në kategorinë më të mirë të kolaborimit për këngën Senorita ku garon edhe Bebe Rexha. Nas gjithashtu do të garojë në atë kategori, me hitin e tij botëror Old Town Road. Bebe Rexha garon edhe në kategorinë Best World Stage.

Ylli latin Balvin garon për pesë nominime, ndërsa Taylor dhe Lizzo të dy nga katër. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme