Art Lokaj me koncert në Tiranë, promovon albumin “Use you”

20 Mars, 2019 - 3:30 pm

Art Lokaj dhe bendi i tij do të jenë këtë të enjte në Tiranë për të dhënë një koncert live, shkruan KultPlus.

Në këtë koncert Lokaj do të promovojë këngët e albumit të tij të parë i cili titullohet “Use you’. Ky album e sjellë Artin në cilësinë e kantautorit dhe producentit.

Këtë koncert i cili do të karakterizohet nga 8 këngë të padëgjuara më parë nga publiku i Tiranës, të Art Lokajt të zhanrit funk, r’n’b, soul, do ta mirëpres ‘Tulla’ më datë 21 mars. Koncerti fillon në ora 21:00.

Krahas Artit, në këtë koncert do të performojnë edhe një numër i madh i muzikantëve të skenës vendore të cilët gjithashtu janë edhe bashkëpunëtor në incizimin e albumit. Në mesin e tyre janë Nesim Maxhuni, Fatjon Miftari, dhe artistë e muzicientë të tjerë që mbeten surprizë.

Albumi u incizua në shkurt 2019 në hapësirën e bashkëpunimit të muzikantëve Prishtinas, LICEU, iniciativë kjo gjithashtu e udhëhequr nga Art Lokaj. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme