Ava Max po shijon suksesin e këngës “The Motto”, 10 milionë dëgjime brenda një jave

16 Nëntor, 2021 - 2:30 pm

Ylli i muzikës pop, Ava Max, është duke thyer rekorde të dëgjueshmërisë nëpër platformat e ndryshme me këngën e saj të re “The Motto”, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në llogarinë zyrtare në “Instagram”, këngëtarja me origjinë nga Shqipëria ka bërë të ditur se brenda një jave ka marrë më shumë se 10 mijë dëgjime në platformën “Spotify”.

Kënga e saj është duke u dëgjuar shumë edhe në platformën “YouTube”, në të cilën 27 vjeçarja ka afro gjashtë milionë shikime.

Ava Max në të kaluarën kishte deklaruar se ndjenë vetën 100 për qind shqiptare dhe pati thënë se e kupton gjuhën por nuk di ta lexojë atë.

Projekti i saj “The Motto” është në bashkëpunim me DJ e njohur, Tiwsto./KultPlus.com

Të ngjajshme