займ на карту онлайн потребительский кредит

Bosnja nuk do të marrë pjesë në Eurovizionin e vitit tjetër

13 Korrik, 2018 - 9:00 pm

Bosnja dhe Hercegovina nuk do të marrë pjesë në Eurovizionin e vitit 2019-të.

Shkaku i disa dënimeve që ka marrë nga Unioni i Transmetuesve Evropianë, Bosnja dhe televizioni publik BHRT nuk do të marrin pjesë në Eurovizionin që do të mbahet vitin tjetër në Izrael.

Edhepse kompozitori suedez Ralph Siegel ofroi të paguante tërë angazhimet financiare që Bosnja të jetë pjesë e garës, një ndërhyrje e tillë nuk u pranua nga EBU që e organizon Eurovizionin.

Bosnja nuk ka marrë pjesë në Eurovizion që nga viti 2016, kur edhe e pati përfaqësimin e fundit por jo në finale.
Në vitin 2006, Hari Mata Hari i dha Bosnjës pozitën e tretë, më të mirën deri sot për Bosnjën në Eurovizion.

Bosnja dhe televizioni publik i ka borxh EBU-së një shumë të parave prej 500 mijë eurosh. / KultPlus.com

Të ngjajshme