Calvin Harris vjen për herë të parë në Kosovë në festivalin “Sunny Hill”

24 Qershor, 2019 - 9:12 am

Festivali “Sunny Hill” edhe këtë vit do t’i dhurojë tri net fantastike në datat 2, 3 dhe 4 gusht.

Tashmë veç janë konfirmuar disa nga emrat pjesëmarrës këtë vit, e në mesin e tyre është bërë e ditur se do jetë edhe këngëtari dhe producenti skocez, Calvin Harris.

Ka qenë këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, ajo e cila e ka konfirmuar pjesëmarrjen e Harris përmes një videoje të publikuar në Instagramin e saj.

“Shumë e emocionuar të ju prezantoj Calvin Harris këtë vit në Prishtinë, Kosovë me 2,3 dhe 4 gusht. Ky vit është i çmendur dhe i jam shumë falënderuese për të gjithë miqtë e mi që po vijnë në Kosovë, që po e bëjnë këtë të mundur, duke na mbështetur neve dhe të rinjtë e Kosovës për një të ardhme të ndritur së bashku. Numëroni ditët që tani”, shkruan mes tjerash 23-vjeçarja.

Theksojmë që Calvin Harris është autor i shumë hiteve, përfshirë edhe atë me Dua Lipën, ‘One Kiss’, që ka mbledhur mbi 550 milionë shikime në YouTube. /Telegrafi/ KultPlus.com

Të ngjajshme