Disa nga këngët që kanë lënë gjurmë në futboll (VIDEO)

25 Maj, 2018 - 5:00 pm

KultPlus ju sjellë disa nga këngët kushtuar futbollit që pastaj u shndërruan në hite. Kujtojmë se në këtë vit këngë e Kampionatit Botërorë është kënga “Live It Up” nga Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam.

Viti 1962: The Ramblers – Rock Del Mundial

Viti 1966: Lonnie Donegan – World Cup Willie

Viti 1982: Placido Domingo – El Mundial

Viti 1989: Gianna Nannini dhe Edoardo Bennato – Un’estate Italiana

Viti 1994: Queen – We are the champions

Viti 1998: Ricky Martin – La Copa de la vida

Viti 2000: E- Type – Champione

Vitit 2004: Nelly Furtado – Forca

Viti 2006: Il Divo dhe Toni Braxton – The Time of Our Lives

Viti 2006: Shakira – Hips Don’t Lie ft. Wyclef Jean

Viti 2010: Shakira Waka Waka

Viti 2010: K’Naan Waving Flag

Viti 2014: Pitbull, Jennifer Lopez, Claudia Leitte – We Are One (Ole Ola)

Viti 2016: David Guetta, Zara Larsson – This One’s for You

Viti 2018: Nicky Jam feat. Will Smith & Era Istrefi – Live It Up

Të fundit

Të ngjajshme