Dita Botërore e Vallëzimit do të shënohet edhe në Prishtinë

24 Prill, 2018 - 3:10 pm

Evolution Dance me rastin e Ditës Botërore të Vallëzimit organizon program kulturor (vallëzim) e cila do të mbahet në sheshin Zahir Pajaziti, nesër prej ores 17:30. Kjo ditë i dedikohet qytetarëve të Prishtinës ku janë të ftuar të gjithë me moton “Prishtina Vallëzon”.

Organizatorët bëjnë të ditur se në këtë festë do të përfshihen: organizimi i garave të para jo formale të VALLËZIMIT në mes të pesë shkollave fillore të Prishtinës e mbeshtetur nga Komuna e Prishtinës, prezentim i koregrafive nga shkolla vallëzimi të ndryshme(balet, valle popullore, vallëzime latine, modern, hip hop, zumba, etj), prezentim të koregrafive të ndryshme grupore dhe animacione vallëzimi dhe performansa të rastit nga qytetarët e Prishtinës. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme