Dren Abazi publikon këngën ‘Hana’ (VIDEO)

18 Qershor, 2021 - 8:25 pm

Dren Abazi ka publikuar këngën e tij më të re që mban titullin ”Hana”.

Abazi njihet për zërin e tij të veçantë dhe tekstet që i flasin dashurisë shumë më ndryshe nga tekstet që jemi mësuar t’i dëgjojmë kohët e fundit, shkruan KultPlus.

Teksti, muzika dhe orkestrimi i këngës është realizuar nga vetë këngëtari, ndërkaq orkestrimi frymor nga Brikel Guga, kurse inçizimi dhe miksimi është bërë nga Samer Agolli.

Më poshtë gjeni videon dhe tekstin e plotë të këngës.

Sonte nuk po flija as andrra nuk po shihja
Shpirti më tha: pi
Në shtratin e vjetër i kthyer n’krahun tjetër
Nuk do gjesh lumtuni

A thu çdo rrugë që di unë më çon prapë te ti
Sa vera do kalojnë, sa gjatë do mbajmë mëri

Sepse ti e di shumë mirë, asgjë tjetër veç t’vërtetën
Hape zemrën tande t’lirë dhe asnjëherë s’do jesh më vetëm

Ref: Hana, sonte është natë me hanë
Gjithçka du është të të kem ty pranë
Gotat shkojnë e vijnë, por kambët mbajnë
Hana, hana, hanë

Edhe kjo marrëzia, më ndjekë pas si hija
Do që t’ngremë dolli
Nata flet me vepër, unë pa gojë kam mbetur
Ma jep tënden ti
. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme