Dua Lipa merr çmim të rëndësishëm në Brit Awards

8 Janar, 2021 - 5:18 pm

Listës së çmimeve të shumta, Dua Lipës iu shtua edhe ai në Brit Awards 2020, shkruan KultPlus.

Këngëtarja shqiptare në këtë garë të madhe muzikore arriti të fitoj çmimin “Gold Single”.

Çmimet e kësaj gare u ndanë për albumet dhe këngëtarët më të miri, me një vlerësim prej gold, platinum dhe silver.

Dua Lipa përveç çmime të rëndësishme që është duke marrë, këngët e saj po vazhdojnë të dëgjohen në platforma botërore të muzikës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme