Dua Lipa në majat e botës, nominohet për nëntë çmime në Billboard Music Awards

8 Prill, 2022 - 6:15 pm

Këngëtarja e cila po shijon suksese të mëdha në industrinë e muzikës dhe realisht është shndrruar në një ikonë të muzikës pop dhe asaj dance, Dua Lipa, është nominuar për nëntë çmime në Billboard Music Awards, shkruan KultPlus.

26 vjeçarja është nominuar në nëntë kategori, dhe është njëra prej artistëve më të nominuar për këto çmime.

Duke filluar nga nominimi për “Artisten më të mirë të vitit”, ajo gjithashtu është përfshirë edhe në kategori të tjera që janë:
“Artisti/ja më i/e mirë në shitje të këngëve”,
“Artisti/ja kryesor/e në Billboard Global (përjashtuar SHBA)”,
“Kënga e mirë në Top 100”, “Kënga më e dëgjuar “,
“Kënga më e shitur”,
“Kënga më e dëgjuar në Radio”,
“Kënga më e shitur”,
“Kënga më e mirë nga Billboard 200”,
“Kënga më e mirë Dance/Electronic”.

Në anën tjetër, The Weeknd është artisti me më së shumti nominime në këto çmime, me 17 sosh, derisa Lipa në nëntë. /KultPlus.com

“The Billboard Awards” janë çmime që jepen çdo vit nga Billboard, një botim që mbulon industrinë e muzikës dhe që paraqet një tabelë popullariteti muzikor. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme