Dukagjin Lipa për Duan: Jam shumë krenar, tre herë fituese e ‘Grammy’

15 Mars, 2021 - 6:32 pm

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa është nderuar me çmimin ‘Grammy’ në kategorinë për albumin më të mirë në zhanrin pop, me ‘Future Nostalgia’, në ceremoninë e mbajtur mbrëmë, shkruan KultPlus.

E pas këtij suksesi ka reaguar edhe babai i saj, Dukagjin Lipa i cili në një postim në Instagram ka shprehur krenarinë për arritjen e Duas.

“Jam shumë krenarë. Dua, fituesja e çmimit për albumin më të mirë pop. Tre herë fituese e ‘Grammy’”, ka shkruar Lipa, ku dhe ka bashkangjitur fotot e Duas gjatë ceremonisë.

Lipa krahas rrëmbimit të këtij çmimi shkëlqeu edhe me performancën e saj. Ajo u shfaq me një fustan glamuroz ngjyrë rozë, para se të shoqërohej në skenë nga reperi DaBaby për interpretimin e hitit “Levitating”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme