Elbenita Kajtazi fiton edhe një rol në Operën Shtetërore të Hamburgut

18 Prill, 2019 - 5:20 pm

Një rol tjetër i rëndësishëm do i shtohet listës së roleve të shumta që ka interpretuar sopranoja e njohur kosovare, Elbenita Kajtazi, shkruan KultPlus.

Kajtazi do të ketë rolin e Marzillines në operën e  njohur “Fidelio” të cilin do e sjellë në vitin 2020 në Staatsoper në Hamburg.

 “Petkun e rolit të Marzelline nga opera e vetme e kompozuar nga Ludwig van Beethoven do e vesh me 28.04.2020 në Staatsoper Hamburg nën dirigjimin e të mrekullueshmit Kent Nagano . E stërlumtur të bëj debutimin tim në mesin e këngëtarëve me nivel botëror prej të cilëve mësoj gjithmonë aq shumë, e padyshim është privilegj dhe fat i madh të jem në skenën e mrekullueshme të operës shtetërore të Hamburgut!” është shprehu Kajtazi në një postim në facebook.

Në Operën shtetërore të Hamburgut Kajtazi do të jetë edhe vajza e luleve në operën “Parsifal”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme