Elbenita Kajtazi intepreton një pjesë nga opera “Die tote Stadt” (VIDEO)

24 Nëntor, 2020 - 11:15 pm

Sopranoja e mirënjohur shqiptare Elbenita Kajtazi, interpreton fuqishëm një pjesë të operës “Die tote Stadt”, në ushtrimet e saja për përgatitjen e tërsishme të kësaj opere, shkruan KultPlus.

Ajo a publikuar një video në Facebook ku ka shkruar se ndonëse mund të duket e lehtë, interpretimi i një arie të tillë është mjaft i vështirë sidomos nën emocione të forta.

“Një video e shkurtër nga stërvitja ime për Mariettas gënjeu nga opera “Die tote Stadt” e kompozuar nga libreto Erich Wolfgang Korngold nga Paul Schott. Një arie për të cilën dikush mund ta mendoj që hera e parë nuk është e vështirë, por më besoni nuk është aspak e lehtë posaçërisht kur emocionet janë kaq të forta dhe historia e kësaj operë është e mahnitshme …”, ka shkruar ndër të tjera ajo./ KultPlus.com

https://www.facebook.com/kajtazielbenita/videos/706379419994787/

Të fundit

Të ngjajshme