займ на карту онлайн потребительский кредит

Ermal Meta nesër publikon këngën e re

19 Prill, 2018 - 6:47 pm

Këngëtari shqiptar Ermal Meta nesër do të publikojë këngën e tij të re.

Shqiptari që fitoi në Sanremo këtë vit, dhe do të ngjitet muajin tjetër në Eurovizion për Italinë, nesër do të lansojë këngën e re – “Dall’alba al tramonto”.

Kënga do të dalë nëpër radiot italiane derisa Meta nuk ka zbuluar më shumë.

Kësisoj, kjo do të funksionojë si një strategji e mirë që Ermali të rikthehet në emër të përfolur në Evropë, krahas pjesëmarrjes në Eurovizion 2018.

Ermali e fitoi këtë vit Festivalin e Sanremos në Itali me këngën e tij së bashku me Fabrizio Moron dhe të njëjtën këngë do ta performojnë në Eurovizion, me datë 12 maj në finale.

Italia gjithmonë kualifikohet për në finale pasi është në mesin e shteteve që financiarisht e mundëson mbajtjen e Eurovizionit. / KultPlus.com

Të ngjajshme