Forbes: Dua Lipa po bëhet një model për fuqizimin e vajzave dhe komunitetit LGBT

15 Shkurt, 2018 - 12:30 pm

Shkrimi fillon me historinë sesi një djalë kishte tentuar që të kalonte sigurimin për të takuar Dua Lipën gjatë koncertit të sa në Los Angles mbrëmjen e 12-të shkurtit. “më duhet të hyjë brenda, ju nuk më kuptoni, unë e dua atë”, ka qenë përgjigjja e tij, të cilën gazetari e ka konsideruar si normale.

“Asgjë në lidhje me këtë rast nuk mund të konsiderohet e çuditshëm. Nëse e ndiqni Lipën në rrjetet e saj sociale, ju e dini se gjëra më mbresëlënëse në rritjen e saj artistike si yll popi nuk është suksesi i saj komercial, edhe pse ajo së fundi ka zënë vend në top 10-she më këngën e saj “New Rules”, por është pasionin i zjarrtë që ajo shfaq te adhuruesit e saj.

Tutje ai tregon për intervistën e tij të parë që e ka realizuar me Dua Lipën në vitin 2016.
“Lipa mund të jetë një yll popi, por ajo mbart me vete guximin dhe karizmin e anëtares së grupit ‘The Pretenders’, Chrissie Hynde. Dhe ashtu si tifozët u sulën ndaj origjinalitetin të Chrissie Hynde, njëjtë janë duke vepruar edhe ndaj Lipës, e cila shumë shpejtë po bëhet një model për fuqizimin e vajzave dhe të komunitetit LGBT, është shkruar në artikull i cili vazhdon tutje duke treguar se Lipa i kupton ndjekësit që i ka dhe bisedon me ta përmes këngëve.

Në artikullin i cili është publikuar dje është intervistuar edhe studentja Alejandra Matheu-Rios, e cila ka qenë duke e përcjellë koncertin së bashku me dy shoqet e saj. Ajo ka treguar se dy këngët që i kanë pëlqyer më së shumti janë “Blow Your Mind”, të cilën e ka quajtur si një këngë mjaftë ritmike për të vallëzuar më të dhe “IDGAF”. Ajo këtë këngë e ka konsideruar si ‘himn për të mos qarë kokën për lidhjet‘ dhe duke shtuar se është kënga e saj e preferuar nga albumi./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme