Grupi shqiptar “Saz’iso” këndoi këngën shqipe “Tana” në BBC2 (VIDEO)

1 Nëntor, 2017 - 1:10 pm

Në emsionin e famshëm në Britani “Later with Jools Holland”, mbrëmë ka performuar grupi shqiptar “Saz’iso”, ku në studion e BBC2 është përformuar kënga “Tana”, shkruan KultPlus.

“Saz’iso”, ka bërë për vete shumë të huaj që të dëgjojnë me ëndje muzikën e vjetër shqiptare, ku po BBC më herët kishte shkruar se nga folklori shqiptar është ndikuar muzika greke, turke dhe bullgare, gjithnjë duke iu referuar këtij grupi shqiptar./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme