“Hello” nga Adele, një nga kryeveprat e muzikës bashkëkohore (VIDEO)

2 Maj, 2020 - 8:53 pm

Adele është njëra nga këngëtaret më të njohura në botë, shkruan KultPlus.

E lindur në Totenham të Anglisë, Adele, arriti majat e famës me këngët si “Rolling in the deep”, “Someone like you”, “Hello” e të tjera.

Me zërin unik dhe tekstet e bukura që flasin për dashurinë, trishtin, jetën, ajo është bërë e dashur për publikun dhe qëndron në vendet e para të toplistave.

Më poshtë kënga e njohur botërisht “Hello”. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme