Inva Mula bashkë me artistë e famshëm shqiptar, mrekulluan mbrëmë publikun vjenez (FOTO)

17 Nëntor, 2017 - 11:12 am

Inva Mula ishte mbrëmë ajo që i parapriu koncertit të mbajtur në Vjenë të Austrisë, ndërsa pjesë e këtij koncerti ishin edhe artistë të rëndësishëm shqiptarë si: Genc Tukici, Eno Peci, Olen Cezari e Gëzim Myshketa, shkruan KultPlus.

Ky koncert u mbajt në shenjë të marrëdhënies diplomatike mes Shqipërisë dhe Austrisë ndërsa kjo ngjarje artistike është mbështetur nga Ambasada e Shqipërisë në Vjenë dhe Ambasada e Austrisë në Tiranë.

Koncerti u mbajt në Konzerthaus të Vjenës, në Mozart- Saal, ndërsa në të ishte i pranishëm edhe presidenti i Shqipërisë Ilir Meta dhe kryetari i Tiranës, Erion Veliaj. / KultPlus.com

Të ngjajshme