Johnny Depp publikon këngën ‘The Death And Resurrection Show’

9 Korrik, 2022 - 6:10 pm

Johnny Depp ka publikuar një këngë të re të quajtur ‘The Death And Resurrection Show’. Lajmi u bë i ditur përmes Instagramit të aktorit, ku kënga e re e Depp ishte një kopertinë e këngës me të njëjtin emër të vitit 2003 nga grupi anglez rock Killing Joke. Nëpërmjet këngës, Depp ribashkohet me bashkëpunëtorin dhe kitaristin e vjetër Jeff Beck.

Ndërsa, lajmi për albumin e përbashkët u përfol për herë të parë në vitin 2021 dhe u konfirmua zyrtarisht më 15 korrik muajin e kaluar. Përveç “The Death And Resurrection Show”, lista e këngëve të albumit do të përfshijë kopertinat e dyshes “Caroline, No” të The Beach Boys dhe “Venus In Furs” të The Velvet Underground.

Publikimi i albumit filloi në maj, kur Depp u shfaq si i ftuar në dy nga koncertet e Beck, përkatësisht në Sheffield dhe Londër. Dalja e Depp-it në shfaqje u bë kryefjalë pasi ato u zhvilluan vetëm disa ditë para vendimit përfundimtar në padinë e tij për shpifje kundër ish-bashkëshortes Amber Heard. Më 1 qershor, gjykata vendosi në favor të Depp dhe i dha atij 10 milionë dollarë dëmshpërblim si dhe 5 milionë dollarë dëmshpërblim./abcnews.al/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme