Kur Luan Hajra këndonte ‘Nëpër telat e telefonit’ (VIDEO)

27 Shkurt, 2022 - 10:27 am

Sot ka vdekur këngëtari i njohur kosovar, Luan Hajra.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij.

“Të dashur miq dhe shoqëri dhe ju gjithë artdashës, ju njoftoj qe sot në orët e mëngjesit ndërroj jetë këngëtari i njohur i gjitha Viseve Shqiptare, Luan Hajra”, thuhet në njoftim.

Hajra u lind më 31 korrik të vitit 1949 në qytetin e Mitrovicës.

KultPlus ua sjell një ndër këngët më të famshme të tij ‘Nëpër telat e telefonit’:

Të ngjajshme