Lista e fituesve në CMA Awards 2020

12 Nëntor, 2020 - 10:25 am

Të mërkurën mbrëma u shënua një nga ngjarjet më të mëdha të muzikës ‘country’ – Country Music Association (CMA) Awards 2020.

Nga Miranda Lambert e deri te Keith Urban ishin të pranishëm në këtë mbrëmje, ndërsa po udhëhiqej nga Reba Mc Entire dhe Darius Rucker.

I nominuari kryesor i mbrëmjes ishte Lambert, i cili fitoi 7 çmime. Pasoi nga Luke Combs dhe Dan + Shay’s Dan Smyers, me 6 nominime secili.

Smyers po ashtu fitoi nominime shtesë për punën e tij si producent.

Mbrëmja gjithashtu kishte mbledhur dhe prezantoi shfaqje të ndryshme duke përfshirë këtu Maren Morris, Rascal Flatts etj.

Lista:

Ngjarja muzikore e vitit: “I Hope You’re Happy Now”, Carly Pearce dhe Lee Brice

Videoja muzikore e vitit: “Bluebird”, Miranda Lambert

Muzikanti i vitit: Jenee Fleenor

Kënga e vitit: “The Bones”, Maren Morris nga Taboola

Artisti i ri i vitit: Morgan Wallen

Dyshja e vitit: Dan+Shay

Grupi i vitit: Old Dominion

Albumi i vitit: “What Your See Is Ëhat You Get”, Luke Combs

Artistja femër e vitit: Maren Morris

Artisti mashkull i vitit: Luke Combs

Argëtuesi i vitit: Eric Church./ KultPlus.com

Të ngjajshme