”Meant to be” e Bebe Rexhës, kënga më e mirë e dekadës

16 Nëntor, 2019 - 1:27 pm

”Meant to be” kënga e që është publikuar në vitin 2017, ka qendruar për më shumë se 50-të jave në krye të listës së ”Billboard” , në zhanrin Country, duke bërë kështu që të shpallet kënga e dekadës, shkruan KultPlus.

Kënga tashmë ka 848 milion klikime në Youtube.

Ndërsa, tash së fundi në MTV, këngëtarja ishte fituese e çmimit “Kënga më e mirë ritmike”, e cila njëherësh ishte kategoria e vetme në të cilën ishte nominuar.

Ajo e fitoi këtë çmim për këngën e saj shumë të suksesshme “Call you mine” në bashkëpunim me The Chainsmokers, gjersa ishte e nominuar edhe për këngën tjetër “Say my name” në bashkëpunim me David Guettan dhe J Balvin. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme