‘Ne kemi fatin shpresë e marrëzi’ (VIDEO)

27 Dhjetor, 2018 - 5:02 pm

Ia vlen të kujtojmë këngët e mira shqiptare.

2 milion klikime në Youtube dhe mijëra njerëz që e dashurojnë këtë këngë, ka bërë që ajo t’i rezistojë kohës.

Kënga “Fati ynë shpresë e marrëzi” e kënduar nga Aurela Gaçe është gjithmonë një himn i mirë për veshin e atij që e dëgjon dhe e kupton.

Kënga u këndua në vitin 1997, dhe edhe pas tërë këtyre viteve ka arritur të mbetet e dashur për njerëzit, për artdashësit, për muzikantët.

Kënga asokohe u performua në Festivalin e Fundvitit në TVSH dhe përfundoi në vendin e dytë. / KultPlus.com

Të ngjajshme