‘Në syrin tënd pashë një lot, që rrjedhte qetë në vetmi’ (VIDEO)

26 Nëntor, 2021 - 7:25 pm

Vrasja e mori nga kjo jetë mirëpo, muzika e tij ende frymon. Haki Misini nuk mbetet vetëm një zë i bukur që dëgjohet por, ai është kthyer në një ndër figurat kryesore të muzikës rok, shkruan KultPlus.

Ani pse kanë kaluar 22 vite prej kohës kur ai u vra, krijimtaria e tij e bujshme do të vazhdoj të jetojë gjatë.

“Në syrin tënd pashë një lot”, “Dashuri e humbur”“Moj e mira te pojata”, “Tri gota”, “Idila verore”, “Qenke rritë moj s’të zen këmisha”, janë këngët që edhe sot vazhdojnë të dëgjohen e interpretohen nga artistë të ndryshëm.

Sot KultPlus ua risjell tekstin dhe videon e këngës “Në syrin tënd pashë një lot,”:

Në syrin tënd pashë një lot,
që rrjedhte qetë në vetmi,
loti sikur më tha,
djal pse rrinë ne largësi?

Prej meje kush të largoj?
Dhe zemrat na i helmoj,
vet’ thoshe të dashuroj,
ai premtim tash, ku shkoj?

Ku janë netët e haresë?
Ku janë ditët e rinisë?
Vallë çdo gjë, u vu në harresë
i lamë çastet e vetmisë.

Në zemër dritë më nuk ka,
errësira seç na kaplon,
unë më nuk te shoh,
as dielli më nuk më ngroh.

Prej meje kush të largoj?
Dhe zemrat na i helmoj,
vet’ thoshe të dashuroj,
ai premtim tash, ku shkoj?

Ku janë netët e haresë?
Ku janë ditët e rinisë?
Vallë çdo gjë, u vu në harresë
i lamë çastet e vetmisë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme