займ на карту онлайн потребительский кредит

Nuk dua t’jem, njëri nga ata

6 Nëntor, 2018 - 8:00 pm

“Njëri nga ata” është kënga që të ngjallë emocion sa herë e dëgjon. Kësisoj, sot po sjellim këtë këngë të këngëtares Jonida Maliqi.

Po sjellim edhe tekstin e plotë të këngës:

Kudo shkon trafik i dendur
shenja e rrezikut lart
njerëz të këqij zaptuan
udhëkryqet ditë e natë
vitet si shtohen, shokët ju zvogëlohen

Jo nuk dua, nuk dua, nuk dua t’ jem
njëri nga ata

Pak e qetë e pak e krisur
kënga ime ngroh ata
që fjalën dashuri kërkuan n’ fjalor të fjalëve t’huaja
këngë dashurie
nuk mbaj si miq shtëpie

Jo nuk dua, nuk dua, nuk dua te jem
njëri nga ata

heyyyyya
me zemër thyer forcën kam
me xhepa zbrazur e pasur jam
një këngën kur ndjej
heyyyaaaa
unë nën jelek veç zemrën kam
ata qe s’ kanë mjerë nëna për ta
nuk dua të jem njëri nga ata

Këngë ime, arma ime,
paja ime e vetme je
je si prekje perëndie
je burg dhe fushë e luleve
tri minuta t’ bukur,
në shpirt thërras e humbur
se nuk dua, nuk dua të jem, njëri nga ata

heyyyyya
me zemër thyer forcën kam
me xhepa zbrazur e pasur jam
një këngën kur ndjej
heyyyaaaa
unë nën jelek veç zemrën kam
ata qe s’ kanë mjerë nëna për ta
nuk dua të jem njëri nga ata / KultPlus.com

Të ngjajshme