Rama pret Lahajn në Komunë: Ishte një takim fantastik

10 Janar, 2022 - 3:02 pm

Takimet mes kryetarëve të komunave dhe komunitetit artistik janë bërë diçka e zakonshme në Kosovë, shkruan KultPlus.

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur sot në komunë në një takim artistin Ramë Lahaj.

Rama ndau edhe detaje nga ky takim fantastik siç e quajti ai, duke treguar dakordimin që arritën.

“U dakorduam për rëndësinë e krijimit të infrastrukturës mëse të nevojshme për komunitetin artistik”, shkroi i pari i Prishtinës në “Facebook”.

Tenori Ramë Lahaj mbajti një koncert të madh në sheshin “Skënderbeu” gjatë vitit të kaluar në Prishtinë. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme