‘Zemra e një gruaje, them shpesh me vete, ngjan me një xixëllonjë që digjet në heshtje’ (VIDEO)

16 Mars, 2023 - 10:20 pm

Aleksandër Gjoka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Është këngëtar i mirënjohur shqiptar dhe deri më tani ai ka të incizuara disa këngë por më e njohura ndër to është “Kuturu” një këngë shumë e bukur e cila dëgjohet edhe sot. Poashtu ai është pjesëmarrës i disa edicioneve të festivalit “Kënga Magjike”.

E sot KultPlus, ju sjell këngën “Zemra e një gruaje” të këngëtarit Aleksandër Gjoka.

Zemra e një gruaje
Them shpesh me vete
Ngjan me një xixëllonjë
Që digjet në heshtje
Provoni ti buzëqeshni një zemre t’thyer
Mos përbuzni lotët në sytë e mallengjyer
(përsëritet nga fillimi)

Mos puthësh dorën e saj kur zgjatet
Se buzët e tua do vyshken do plaken
Puthje që ëndrrat zgjon në shpirtin e valuar
Ngjan me lindjen e diellit
…jo s’është e vonuar./ KultPlus.com

Të ngjajshme