Ramë Lahaj edhe me një sukses të madh, me rolin kryesor në “La Boheme” në Royal Opera House

23 Qershor, 2021 - 10:13 pm

Tenori shqiptar, Ramë Lahaj, do të luaj rolin kryesor në operën ‘La Bohème’, që do të shfaqet këtë muaj në ‘Royal Opera House’, në Londër, shkruan KultPlus.

Opera ku Lahaj luan rolin e Rodolfos do të shfaqet më 25 qershor.

Opera ‘La Bohème’ ka të bëjë me historinë tragjike të dashurisë së Mimí dhe Rodolfo, të vendosur në Paris e vitit 1830./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme