Ronela Hajati mbështet Spanjën për finalen e ‘Eurovision’

14 Maj, 2022 - 7:30 pm

Këngëtarj Ronela Hajati përfaqësoi Shqipërinë në gjysëmfinale të Eurovision Song Contest, pa arritur të kualifikohet për finalen e madhe, e cila zhvillohet sot, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në llogarinë zyrtare, Hajati ka treguar se mbështetjen e saj për finale e ka Spanja me këngën “Channel”.

“Ju dua të gjithëve! Dhe unë dua që Channel të fitojë sonte! Do të më mungojë shumë të jem në finale”, ka shkruar ajo në “Twitter”.

Ndërkaq, kjo është lista e plotë e shteteve pjesëmarrëse në finale të Eurovision.

 1. Czech Republic (We Are Domi – “Lights Off)
 2. Romania (WRS – “Llàmame”)
 3. Portugal (Maro – “Saudade, saudade”)
 4. Finland (The Rasmus – “Jezebel”)
 5. Switzerland (Marius Bear – “Boys Do Cry”)
 6. France (Alvan & Ahez – “Fulenn”)
 7. Norway (Subwoolfer – “Give That Wolf a Banana”)
 8. Armenia (Rosa Linn – “Snap”)
 9. Italy (Mahmood & Blanco – “Brividi”)
 10. Spain (Chanel – “SloMo”)
 11. Netherlands (S10 – “De Diepte”)
 12. Ukraine (Kalush Orchestra – “Stefania”)
 13. Germany (Malik Harris – “Rockstars”)
 14. Lithuania (Monika Liu – “Sentimentai”)
 15. Azerbaijan (Nadir Rustamli – “Fade to Black”)
 16. Belgium (Jérémie Makiese – “Miss You”)
 17. Greece (Amanda Georgiadi Tenfjord – “Die Together”)
 18. Iceland (Systur – “Með hækkandi sól”)
 19. Moldova (Zdob şi Zdub & Advahov Brothers – “Trenuleţul”)
 20. Sweden (Cornelia Jakobs – “Hold Me Closer”)
 21. Australia (Sheldon Riley – “Not the Same”)
 22. United Kingdom (Sam Ryder – “Space Man”)
 23. Poland (Ochman – “River”)
 24. Serbia (Konstrakta – “In Corpore Sano”)
 25. Estonia (Stefan – “Hope”) /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme