Rruga e suksesit të Bebe Rexhës në një fotografi

5 Gusht, 2018 - 10:00 pm

Bebe Rexha është aktualisht një prej këngëtareve më të kërkuara në botë, kur kihet parasysh se fansat e pëlqejnë shumë muzikën e saj.

Realizimi i disa hiteve muzikore, ka bërë qa ajo tashmë të ketë statusin e yllit dhe të interpretojë para dhjetëra mijëra njerëzve në koncertet që i mban anekënd botës.

Mirëpo, ajo nuk e harron asnjëherë fillimin e vështirë në karrierën e saj muzikore. Kështu, përmes një fotografie të publikuar në Instagram, 28-vjeçarja ka treguar se ku ka nisur dhe ku është tash.

Started from the bottom now we here.

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on

Bleta Rexha (emri i vërtetë i këngëtares) ka lindur në Brooklyn të New Yorkut (më 20 gusht 1989) nga prindër shqiptarë. Babai i saj, Flamur Rexha, ka lindur në Dibër të Maqedonisë, kurse nëna e këngëtares, Bukurije Rexha, ka lindur në SHBA, por familja e saj vjen nga Gostivari, shkruan telegrafi.

Duke qenë se bleta në anglisht është ‘bee’, këngëtarja vendosi që emrin skenik ta kishte ‘Bebe’.

Të fundit

Të ngjajshme