займ на карту онлайн потребительский кредит

Ruairí O’Connell: Zemërarta, Rita Ora (FOTO)

19 Shkurt, 2018 - 1:30 pm

Gjatë vizitës së saj për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Rita Ora ka ndarë kohë për tu takuar me Feride Rushitin dhe Kadire Tahirajn, aktiviste që mbështesin të mbijetuarit e dhunës seksuale në kohën e luftës, në një aktivitet të pritur nga ambasadori britanik Ruairí O’Connell.

“Stigma vazhdon të dëmtojë të mbijetuarit të cilët shpesh janë të larguar nga shoqëria. Rita tregoi se bota kujdeset për to, dhe dëgjon atë që ato kaluan”, janë fjalët e shkruar nga Ambasada e Britanisë në Kosovë.

Kurse Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell është shprehur se Rita është zemërartë.

“Rita Ora nuk është vetëm një nga njerëzit më të talentuar të gjeneratës së saj. Ajo ka një zemër prej ari, dhe ajo la përshtypje të mira që do kujtohen gjatë nga të mbijetuarit e dhunës seksuale që ajo takoi sot. Jam krenar që i kam ndihmuar t’i takoj”, është shprehu ai./ KultPlus.com

Të ngjajshme