‘Sajzeza’ e Eugent Bushpepës dhe Adelina Ismailit (VIDEO)

17 Prill, 2018 - 4:03 pm

Eugent Bushpepa po e mahnitë Evropën këto ditë derisa po e promovon këngën e tij përfaqësuese në Eurovizion.

Bushpepa me këngën “Mall” po tenton që të jetë sa më i mirë drejt skenës së Eurovizionit, ndërsa duket se po e merr pëlqimin e publikut evropian.

Në Shqipëri, Eugenti ka një karrierë të bujshme muzikore, shkruan KultPlus.

Në një performancë të para disa vitesh, Bushpepa ka kënduar bashkë me këngëtaren Adelina Ismaili këngën e njohur “Sajzeza”.

Zëri i fuqishëm i Eugentit dallohet dukshëm në këtë performancë në një prej televizioneve shqiptare. Tani është koha që të kujtojmë edhe këtë performancë të tij, të një prej këngëtarëve që me zërin e tij magjeps por edhe na kujton për vokalin e mirë mashkullor shqiptar.

E presim Eugentin me performancat e radhës dhe me tentimin e tij në Eurovizion. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme