‘Sonte gjithçka ndahet n’gjysmë, përveç dhimbjes’

6 Gusht, 2019 - 10:38 pm

Grupi Marigona është dashuria e plot gjeneratave në Kosovë.

Këngët e këtij grupi edhe sot dëgjohen me ëndje, anipse grupi ndër vite është më pasiv në krijimin e muzikës dhe melodive të reja.

Secili prej nesh e kemi dëgjuar në një kohë ose tjetrën Grupin Marigona. “Sonte”, mbetet një prej hiteve të këtij grupi që i ka mbijetuar kohës.

Ka më shumë se 15 vjet që kur është realizuar kënga “Sonte”, shoqëruar edhe me videoklip, dhe gjithmonë mbetet si këngë e re dhe plot emocion edhe në realitetin e sotëm. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme