Sot ditëlindja e Whitney Houston, këto janë performancat e saj më të mira (VIDEO)

9 Gusht, 2017 - 10:15 pm

Whitney Houston do të ishte sot 54 vjeçare po të mos ndërronte jetë para disa vitesh.

Sot në shtete të ndryshme është festuar ditëlindja e një prej këngëtareve më të mira të të gjitha kohërave. Houston, e lindur në New Jersey, ndërroi jetë në vitin 2012-të dhe kjo si pasojë edhe e përdorimit të substancave narkotike në një pjesë të mirë të jetës së saj.

E provuar edhe si aktore, ajo ishte një ikonë e muzikës pop në botë. Gjatë karrierës së saj ajo shiti mbi 50 milion kopje të albumeve të saj ndërsa në moshën 22 vjeçare ajo veç u fut në vendin e parë në listën e këngëtareve më të dëgjuara në Amerikë.

Sonte, derisa e kujtojmë yllin me këngët e së cilës jemi rritur, po sjellim disa performanca të saj ndër vite që ende rrëqethin kur i shohim. / KultPlus.com

Të ngjajshme