‘Sot erdha t’këndoj një uratë për ty, i mbylla sytë që të të shoh në sy’ (VIDEO)

23 Dhjetor, 2022 - 7:00 pm

Petrit Çarkaxhiu, i njohur si vokalisti i grupit ‘Jericho’ së fundi ka sjellë këngën ‘Emri yt mirësi’, me të cilën ka marrë pjesë në festivalin e 61-të të këngës në RTSH, përcjell KultPlus.

Kjo këngë vjen pas disa projekteve solo që ka sjellë artisti përfshirë këtu këngët ‘Natë e gatë’, ‘Vajza e tokave të diellit’, ‘Dul Behari’ dhe ‘Drenushë e trembur’.

Në vijim KultPlus ua sjell tekstin dhe videon e këngës ‘Emri yt mirësi’:

“EMRI YT MIRËSI”

Një jetë po rrjedhte në një pikë lot
Dy sy te mbyllur që bëjnë dritë plotë
Një zemër u mbush përmallim sot
E dashura e shpirtit tim

Fytyra t’është e njomë si borë e bardhë
N’mëngjes kur dielli e shkëlqen si ar
Cfarë është kjo dashuri kur ti m’shikon
Mëshira botën ma mbulon

REF:

Emri yt mirësi, mirësi, e mira mirësi
Emri yt mirësi, mirësi, e mira e mirë…

Sot erdha t’këndoj një uratë për ty
I mbylla sytë që të të shoh në sy
Të solla lule të rrinin me ty
Por lulet po qelnin nga ti

Si ujë kur shpërthen nga një shkëmb i rëndë
Po çanin tokën lulet në çdo vend
Je drita që më ndriçon në çdo anë
Si det mëshire që nuk thanë

REF:

Emri yt mirësi, mirësi, e mira mirësi
Emri yt mirësi, mirësi, e mira mirësi./ KultPlus.com

Të ngjajshme