‘Udhë të mbarë’ thotë Cute Babulja (VIDEO)

29 Qershor, 2018 - 5:19 pm

Shpesh i kujtojmë këngët e realizuara vite më parë, lidhur me emocione dhe me periudha të ndryshme të jetës sonë.
Mes tyre kujtojmë edhe grupin Cute Babulja.

Plot këngë nga grupi kanë ardhur nëpër vite, dhe gjenerata janë rritur me këngët e dyshes Genc Salihu dhe Enes Bajramliqi.

Cute Babulja është formuar në vitin 2004. Sot të dy artistët kanë karrierat e tyre përkatëse.

Megjithatë, kënga “Udhë të mbarë” është një ndër këngët unike të grupit. Në vitin 2005 me videoklipin e këngës grupi shënon edhe suksese në VideoFestin Muzikor të atij viti.

Po e sjellim kësisoj sot në rubrikën e retrospektivës muzikore këtë këngë dhe videoklipin e veçantë që dikut se asnjëherë nuk bëhet monoton, njëjtë sikur në dëgjim e edhe në shikim. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme