Vdes legjenda e muzikës botërore

9 Gusht, 2017 - 10:40 am

Artisti i cili gjatë karrierës së tij fitoi 5 çmime Grammy dhe shiti më shumë se 45 milionë albume, ka vdekur pas një sëmundje të rëndë.

Këngëtari legjendar Glen Campbell, vdiq në moshën 81-vjeçare. Ai ishte i njohur në rrymën e muzikës ‘Country’.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e tij të cilët thanë se ai kishte luftuar për një kohë të gjatë me sëmundjen e Alzheimerit.

Campbell u nda nga jeta ditën e hënë në në Nashville të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Hitet e tij më të njohura janë “Wichita Lineman” dhe “By the Time I Get to Phoenix”. Ai u diagnostifikua me sëmundjen e Alzhaimerit para 6 vitesh. / KultPlus.com

Të ngjajshme