Rita Ora kujton sërish Aviciin

28 Maj, 2018 - 5:30 pm

Rita ka kujtuar përsëri Aviciin gjatë “Javës së Madhe”, një festival i organizuar nga “BBC Music”.

Këngëtarja shqiptare dhe Tim Bergling (Avicii) i cili u gjend i vdekur më 20 prill, kanë bashkëpunuar me “Lonely Together”. Rita u shfaq në skenë ndërkohë në ekranin gjigant mbrapa shpinës së saj u shfaq një shkrim “Avicii 1989 – 2018”.

Rita ka falenderuar edhe të pranishmit duke i thënë:“Faleminderit që kënduat me mua, sepse është gjithmonë e vështirë ta këndoj vetëm prandaj më të vërtetë faleminderit!”Bashkëpunimi i Ritës me Avicii erdhi në vitin 2017 dhe hyri në dhjetëshen e këngëve më të mira në shumë vende si Australia, Belgjika, Republika Çeke, Hungaria, Irlanda, Lituania, Polonia, Skocia, Sllovakia,Suedia dhe Mbretëria e Bashkuar.

Në këtë festival morën pjesë edhe këngëtarë të tjerë si Taylor Swift, Shawn Mendes, Camila Cabello, Firence dhe Machines dhe Ed Sheeran./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme