Ana de Armas është “Bond Girl” në filmin e ri të James Bondit

27 Prill, 2019 - 12:30 pm

Ana de Armas do të jetë “Bond Girl” në kapitullin e ri të sagës “James Bond”.

Armas ka lindur në Santa Cruz de Norte të Kubës në vitin 1988 dhe ky është një rol i rëndësishëm për të kurorëzuar një karrierë gjithmonë e në rritje të saj në Hollywood.

Ana u rrit në Havana dhe në moshën 15-vjeçare hyri në shkollën e artit Escuela National de Arte ku ra menjëherë në sy, aq sa në moshën 18-vjeçare arriti të fitonte rolin e saj të parë në filmin “Una rosa de Francia”.

Një “Bond Girl” është një vajzë e cila dashurohet nga James Bond, ose është ndihmëse në aksionet e tij./tch/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme