Bebe Rexha është nominuar në Billboard Music Awards

18 Prill, 2018 - 9:03 am

Ceremonia e ndarjes së çmimeve, Billboard Music Awards, është shumë pranë (më 20 maj), ndërsa tashmë është bërë publikimi zyrtar i nominimeve.

Ditën e martë, DJ Khalid dhe Bebe Rexha janë bashkuar për t’i publikuar shtatë nominimet në kategoritë e mëdha të BBMA në emisionin Today, duke përfshirë artistin më të mirë, këngën më të mirë ‘Hot 100’ dhe artistin e ri më të mirë.

Pjesa tjetër e nominimeve është dhënë përmes një transmetimi të drejpërdrejtë në faqen e Facebookut të Billboard dhe faqen e BBMA në këtë rrjet social.

Konkurrentë në Billboard Music Awards janë edhe Khalid edhe këngëtarja shqiptare, prandaj ata e patën nderin që t’i tregonin nominimet e njëri-tjetrit.

“Unë jam një vajzë nga New Yorku, nuk mendoja se do të isha e nominuar për një çmim ‘country’!”, ka thënë Bebe.

Ceremonia e ‘Billboard Music Awards 2018’ do të mbahet në MGM Grand Garden Arena në Las Vegas të dielën (20 maj).

Më poshtë janë disa prej nominimeve kryesore:

Artisti më i mirë
Drake
Kendrick Lamar
Bruno Mars
Ed Sheeran
Taylor Swift

Artistja më e mirë femër
Camila Cabello
Cardi B
Halsey
Demi Lovato
Taylor Swift

Artisti më i mirë mashkull
Drake
Kendrick Lamar
Bruno Mars
Post Malone
Ed Sheeran

Kënga më e mirë ‘Hot 100’
Luis Fonsi & Daddy Yankee ft. Justin Bieber, “Despacito”
Kendrick Lamar, “Humble.”
Bruno Mars, “That’s What I Like”
Post Malone ft. 21 Savage, “Rockstar”
Ed Sheeran, “Shape Of You”

Albumi më i shitur
Kendrick Lamar, DAMN.
P!nk, Beautiful Trauma
Ed Sheeran, ÷ (Divide)
Chris Stapleton, From A Room: Volume 1
Taylor Sëift, reputation

Kënga me mirë ‘country’
Kane Brown ft. Lauren Alaina, “What Ifs”
Sam Hunt, “Body Like A Back Road”
Dustin Lynch, “Small Town Boy”
Bebe Rexha & Florida Georgia Line, “Meant To Be”
Brett Young, “In Case You Didn’t Know”

Artisti i ri më i mirë
21 Savage
Camila Cabello
Cardi B
Khalid
Kodak Black

Të fundit

Të ngjajshme