Bebe Rexha si një trëndafil mbrëmë në American Music Awards (FOTO)

21 Nëntor, 2022 - 1:34 pm

Çmimet e 50-ta të Muzikës Amerikane u zhvilluan në Teatrin Microsoft në Los Anxhelos të dielën me Wayne Brady që shërbente si mikpritës.

Në mesin e shumë yjeve që ndezën tapetin e kuq përpara ceremonisë ishte Bebe Rexha, e veshur me një fustan prej tyli të kuq me shumë volum.

AMAs, që pretendon të jetë shfaqja më e madhe e çmimeve të votuara nga fansat në botë, nderon arritjet kryesore të vitit në industrinë e muzikës nga 24 shtatori 2021 deri më 22 shtator 2022, shkruan DailyMail, përcjell KultPlus.

Këngëtarja e hitit “The Baby, I’m Jealous”, doli para fotografëve me fustanin e kuq që i ngjante një trëndafili.

Ylli i popit kishte veshur gjithashtu doreza të tejdukshme që i kalonin bërrylat dhe e kishte fustanin të lidhur në bel me një rrip të zi.

Duke përmbyllur pamjen e saj të përgjithshme, Rexha (e lindur me emrin Bleta Rexha) pati çizme stileto deri tek gjuri dhe i kishte tërhequr flokët e saj bionde të lyera në një topuz elegant, me përjashtim të flokëve që la të varur rreth kornizës së fytyrës.

Rexha do të ndërronte fustanin e saj të kuq dhe do të kthehej në një ansambël të botës tjetër të përbërë nga pantallona lëkure të zeza dhe një bluzë metalike argjendi përpara performancës së saj të hitit të saj “I’m Good (Blue)”.

Edhe pse melodia është një duet me David Guetta, DJ francez nuk mori pjesë në versionin AMA, sipas Rolling Stone. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme