Behgjet Pacolli shkruan për Dua Lipën

2 Gusht, 2018 - 9:16 pm

Zëvendës Kryeminsitri i Parë i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook, është shprehur shumë krenar për arritjet e artistëve tanë, e në veçanti ai shkruan për Dua Lipën dhe festivalin Sunny Hill, shkruan KultPlus.

“Është kënaqësi kur shohim sa kanë arritur të rinjtë shqiptarë. Nga Kosova kemi shumë talentë që bota sot i adhuron. Festivali ”Sunny Hill” në Germi, është iniciativa dhe mënyra më e mirë e promivimit të shtetit tone, që duhet përkrahur! Dua Lipa, Action Bronson dhe Martin Garrix janë vetëm disa nga yjet botëror që do të jenë mysafirët tonë në Prishtinë”, ka shkruar Pacolli.

Hill Festival do të mbahet me 10-11-12 gusht në Parkun e Gërmisë në Prishtinë, me artistë të njohur nga Kosova, Shqipëria dhe me artistë të kërkuar në skenën botërore. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme