Beyonce feston 5 vjetorin e albumit ‘Lemonade’

24 Prill, 2021 - 7:59 pm

Albumi i këngëtares u lançua më 23 prill të vitit 2016 me një film shoqërues njëorësh në HBO.

Beyoncé ndihet “mirënjohëse” në 5-vjetorin e albumit të saj vizual ikonik, Lemonade.

Të premten, këngëtarja shënoi pesë vjetorin e albumit me shumë ndikim në Instagram, duke ndarë një seri fotografish së bashku me një mesazh për fansat e saj.

“Unë jam mirënjohëse që kjo pjesë e punës ka bërë kaq shumë jehonë me kaq shumë njerëz,” shkroi ajo në mbishkrim. “Unë jam shumë mirënjohëse për të gjithë shpirtrat e bukur të përfshirë në realizimin e një prej pjesëve të mia të preferuara të artit. Ndërsa festoj pesë vjet LEMONADE, unë i inkurajoj të gjithë të vazhdojnë shërimin, dashurinë, faljen dhe lartësimin.”

“Shpresoj të gjesh gëzim sot”, përfundoi ylli 39-vjeçar.

Lemonade, i cili përfshin këngët “Hold Up”, “Formation”, “All Night” dhe “Freedom”, u lançua më 23 prill 2016. Albumi u shoqërua me një video një orë të gjatë që u shfaq premierë në HBO./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme