Dua Lipa mbështeti filmin “Zgjoi”, pronarja e Versace: Kosova ka shumëçka për t’u krenuar

23 Dhjetor, 2021 - 10:23 am

“Mrekulli! Ti duhet të jesh shumë krenare Dua, Kosova ka shumëçka për t’u krenuar”, ka qenë komenti i Donatellës, pronares së Versace, në postimin e këngëtares shqiptare Dua Lipa, e cila po mbështetë filmin “Zgjoi”, me skenar dhe regji të Blerta Bashollit, që tashmë është futë në listën e ngushtë për çmimin Oscar, shkruan KultPlus.

Dua Lipa me këtë rast kishte shkruar se është shumë krenare për këtë dhe se kjo është mënyra më e mirë për ta përfunduar këtë vit, postim në të cilin ka shkruar Donatella Versace.

“Zgjoi” bën pjesë në listën e ngushtë të 15 filmave ndërkombëtare për edicionin e 94-të të Çmimit Oscar.

Filmi “Zgjoi” është i frymëzuar nga historia e vërtetë e Fahrije Hotit nga Krusha e Madhe, e cila në kërkim të burrit të saj të humbur gjatë luftës në Kosovë, fillon një biznes bujqësor për ta siguruar mbijetesën e familjes.

Yllka Gashi është aktorja kryesore e këtij filmi që ka bërë bujë në të katër anët, duke u shpërblyer me shumë cime prestigjioze, e që tash është në ethet e çmimeve Oscar./ KultPlus.com

https://www.instagram.com/p/CXyaOcXsYJe/?utm_source=ig_embed&ig_rid=e9f24a55-7d34-4188-806c-f516d0df7cac

Të fundit

Të ngjajshme