Konkurrentet e Miss Globe 2017 vizitojnë Bunk’art 2 (FOTO)

31 Tetor, 2017 - 5:20 pm

56 konkurrente të spektaklit Miss Globe 2017 ishin vizitoret më të reja të Bunk Art 2 në Tiranë. Ky është viti i 14-të që zhvillohet Miss Globe. Duke folur për këtë vizitë në Bunkart 2 producenti Petri Bozo thotë se këto vajza që vinë nga 4 kontinente me kultura të ndryshme krahas bukurive turistike që ofron Shqipëria duhet të njohin edhe të shkuarën e vendit tonë.

“Bunk Art2 që tashmë është një prej vende më të vizituara është vendi perfekt që këto vajza të njiheshin me të shkuarën komuniste të Shqipërisë”, theksoi Bozo. Mes këtyre vajzave është edhe konkurrentja nga Filipinet. Ajo quhet Nelda Ibe dhe është me profesion pilote avioni e cila përpara nisjes për në Shqipëri ajo u prit nga presidenti i Filipineve i cili e uroi për pjesëmarrjen në këtë kompeticion bukurie. E ndërsa viziton dhomat e ish bunkerit anti-atomik të ministrisë së brendëshe ajo tregon impresionet e para.

“Një muze i tillë është shumë unik sepse është nëntokë dhe kjo e bën të veçantë. Nga Filipine nga vij unë muzeumet tipike janë në ndërtesa dhe jo nëntokë dhe kjo e bën këtë vend më të mrekullueshëm. Kur u futa fillimisht këtu dhe pashë të gjitha ato foto tek kupola në hyrja mu duk sikur po përjetoja me emocione ato momentet e vështira për shqiptarët. Kur je një pilote duhet të jesh shumë e fokusuar dhe e vendosur po ashtu edhe t’i bashkohesh një spektakli bukurie kërkon vendoshmëri, ne ngrihemi herët në mëngjes dhe përgatisim veten përpara edhe në aviacion e njëjta gjë është” – shprehet Nelda Ibe Miss Filipine Miss Italia, Denise Portone, flet për atë që përjetoi gjatë kësaj vizite në BunkArt 2.

“Eshtë një emocion i madh për mua të jem këtu edhe për arsyen sepse nuk kam parë kurrë një muze të tillë, jo vetëm për strukturën por dhe për simbolikën dhe domethënien e këtij muzeu. Mënyra si është prezantuar është vërtetë emocionuese dhe mahnitëse. Shumë e lumtur që ndodhem në Shqipëri dhe këtu në këtë muze” – shprehet Denise Portone, Miss Italia.

Përfaqësuesja e SHBA në Miss Globe 2017 është një sportiste profesioniste në futbollin amerikan. Sakaq, konkurrentja nga Franca është mësuese e fëmijëve me nevoja të veçanta. Ky konkurs bukurie do të mbahet me 2 nëntor. / KultPlus.com

Të ngjajshme