Korça e fton Goran Bregovic për një koncert, e cilëson mbrëmje kulminante

3 Gusht, 2021 - 11:27 am

Qyteti i Shkodrës është në përgatitje e sipër të përgatitjes së edicionit të radhës Korça Beer Fest, shkruan KultPlus.

Kjo festë e birrës do të mbahet prej 18 deri më 22 gusht, duke shpalosë edhe detaje për programin e kësaj feste.

Faqja zyrtare e këtij festivali ka njoftuar se në këtë festë do të jetë edhe këngëtari serb Goran Bregovic, dhe prurjen e tij në Korçë e vlerësojnë si një mbrëmje kulminante.

Mendohet se ky festival do të ndiqet nga 100 mijë turistë dhe do të mbahet në Terminalin e Ri të Autobusëve, në hyrje të qytetit.

Bregovic ishte nderuar nga Edi Rama edhe si qytetar nderi/ KultPlus.com

Të ngjajshme