Ish-gruaja e Michael Jackson lë të kuptohet në mënyrë tronditëse se ajo ishte pjesërisht fajtore për vdekjen e tij

4 Shtator, 2022 - 10:30 pm

Ish-gruaja e Michael Jackson, Debbie Rowe lë të kuptohet në mënyrë tronditëse se ajo ishte pjesërisht fajtore për vdekjen e tij, transmeton KultPlus.

Fotografia: Rex Features

Në një dokumentar amerikan, Rowe, 63 vjeçe, qan ndërsa thotë se mund të kishte bërë më shumë kur ai ishte i varur nga qetësuesit.

Në një klip ajo thotë: “Duhet të kisha bërë diçka dhe nuk e bëra. Ka një numër njerëzish që vdiqën nga varësitë dhe në një farë mënyre unë isha pjesë e saj.

Këngëtari vdiq nga një arrest kardiak në qershor 2009 me mjaft qetësues të fuqishëm ‘Propofol’ në sistemin e tij, saqë do të mposhte një rinoceront‘, tha për dokumentarin ish-mjeku ligjor i LAPD, Ed Winter.

Rowe u martua me Jackson në vitin 1996 dhe ishte nënë zëvendësuese e fëmijëve Prince dhe Paris. Ajo ishte asistente e dermatologut të njohur Arnold Klein, i cili vdiq në vitin 2015. Ai i dha Xheksonit dhe shumë të tjerëve, qetësues të fortë.

Fotografia: Rex Features

Rowe tregon për Fox TV: “Unë isha në thelb po aq e keqe sa ai (Klein) dhe më vjen shumë keq që mora pjesë në të.”

Rowe refuzoi të fliste për Jackson në mënyrë specifike në dokumentar dhe zgjodhi të fokusohej në vend të kësaj te Klein, i njohur gjithashtu si ‘Babai i Botox’-it.

Por ajo ka qenë për dekada në media rreth të qënurit infermierja e Jackson dhe asistente e Kleinit ndërsa ai trajtonte muzikantin.

Gjatë një gjyqi civil për vdekjen e Jackson në 2013, ajo fajësoi ish-shefin e saj për ushqyerjen e vesit të drogës së Jackson.

Klein, i cili ishte gjithashtu i njohur për trajtimin e yjeve të tjerë si Elizabeth Taylor, vdiq në moshën 70-vjeçare në Kaliforni në vitin 2015.

Në anën tjetër, marrëdhënia e Rowe me Michael ishte e mbuluar me fshehtësi. Vetëm pak njerëz morën pjesë në dasmën e tyre të pazakontë, e cila u zhvillua në Sheraton në Hotel Park në 13 nëntor 1996, ndërsa Jackson ishte në turne për albumin e tij “HIStory”. Në mënyrë të habitshme Rowe kishte veshur një fustan të zi jo-tradicional të nusërisë. Fshehtësia rreth dasmës ishte aq intensive sa nuk u konfirmua apo mohua pasi ndodhi.

Kujtojmë se “Who Really Killed Michael Jackson”, që shfaq intervista ekskluzive dhe të papara kurrë më parë, do të shfaqet premierë të martën, 6 shtator në Fox Tv. / KultPlus.com

Fotografia: Reuters

Të ngjajshme